Чому затримують метро на Виноградар? Київрада не проголосувала за створення ТКК – не вистачило голосів

Першу чергу метро на Виноградар не здали вчасно: нову станцію мали запустити в листопаді 2021 року, але цього не сталося. У чому причини такої затримки? Чия бездіяльність до цього призвела та як ситуацію коментує столична влада? «СтопКор» продовжує досліджувати цю тему.

22 січня 2022 року депутати Київради голосували за створення Тимчасової контрольної комісії (ТКК), яка мала б розібратися, чому першу чергу метро на Виноградар не запустили в обіцяні терміни – у листопаді 2021 року.

Об этом сообщает Люди

«Мета створення цієї комісії – за підсумками розібратися, чия бездіяльність довела до того, що вони настільки прострочили, а далі звернулися до суду й отримали рішення. Це є прикриття», – коментує депутат Київради Ваган Товмасян.

Проте ТКК так і не було створено, оскільки депутати потрібної кількості голосів.

Метро на Виноградар
Добудова метро на Виноградар дозволила б діставатися центру на 25 хвилин швидше Ілюстрація: СтопКор

За словами депутата Київради Олександра Попова з ОПЗЖ, рішення не було підтримано фракцією «УДАР», яка сьогодні має більшість у раді. На думку Попова, затримка будівництва метро на Виноградар – недопрацювання міської влади. І слід з’ясувати, чи дійсно мали місце корупція та зловживання.

Ще один столичний депутат, Григорій Маленко з «Голосу», підкреслив, що його фракція підтримує створення ТКК і вимагає реального розслідування ситуації.

Наступної сесії, 3 лютого, депутати Київради взагалі не порушували питання щодо метро на Виноградар.

Але представниця «Європейської солідарності» Марина Порошенко впевнена: до його розгляду рада ще повернеться.

«Думаю, що ми повернемося до голосування та наберемо необхідну кількість. Тому що це важливе рішення. І потрібно комісію зробити, щоб ухвалити потім виважене та правильне рішення на користь киян», – зазначила вона.

Тож чи буде все-таки створено комісію та коли? Чи зможуть долучитися до засідань представники громадськості? За твердженням Григорія Маленка, про всі засідання ТКК повідомлятимуть у ЗМІ. Депутати також обіцяють комунікувати з громадою.

А що ж мер Києва Віталій Кличко? Столичний голова поки відмовився коментувати ситуацію довкола ТКК, пославшись на зайнятість. Сподіваємось, у пана мера все ж вистачить часу, щоб надати свій коментар.

Тим часом жителі Виноградаря продовжують флешмоб із хештегом #хочу_метро_на_Виноградар.

Читати також:
Виключення Трухіна, побиття журналіста у Києві та метро на Виноградар: що нового Метро на Виноградар: добудова дозволить киянам економити 25 хвилин щоранку, – журналісти Кличко: У разі нападу Росії на Україну головним столичним бомбосховищем стане метрополітен Метро на Виноградар: “Слуга народу” ініціює розслідування крадіжки на будівництві

Источник: Проект