"Департамент війни" залишився в управлінні проросійського політика МедведчукаНапередодні другої річниці трагедії авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ рейсу PS 752 в Офісі генпрокурора відбулася зустріч із родичами загиблих громадян України. Інформував і по суті вів збори заступник Генерального прокурора Максим Якубовський — екс-юрист проросійського політика Віктора Медведчука.

Об этом сообщает Тема РУФактично ця подія засвідчила, що “департаментом війни” управляє не Генеральний прокурор Ірина Венедиктова, а саме скандально відомий Якубовський. Інформацію про проведену зустріч опублікував Офіс генпрокурора, зазначає ZN.ua.


Заступник Генпрокурора повідомив присутнім, що, на жаль, іранська сторона знову порушила досягнуті домовленості під час третього раунду міждержавних переговорів, що відбувся в червні 2021 року. Так, не виконана обіцянка надати можливість ознайомитись українським прокурорам із матеріалами іранської кримінальної справи, яку вже відправили до суду.


“Ретельно приховуються імена та посади обвинувачених осіб та дії, що інкримінуються кожному з них. Втім, я хочу запевнити, що ми рухаємось уперед у нашому кримінальному провадженні. І ми не єдині у цій боротьбі за справедливість. Канада, Великобританія та Швеція є надійними нашими партнерами як у міжурядовому процесі, так і у кримінальному блоці питань”, — зазначив Максим Якубовський.


Свого часу правозахисники просили Венедиктову повернути управління департаментом нагляду за кримінальними справами у злочинах, скоєних за умов збройного конфлікту Гондюзу Мамедову. Звернення було пов’язане з побоюванням, що цей напрямок перейде "під крило" заступника із серйозно заплямленим минулим. Тоді Венедиктова, як виявилося формально, передала ці повноваження собі.


Нагадаємо, що 29 червня генпрокурор Ірина Венедиктова підписала наказ та вивела «департамент війни» з підпорядкування Мамедова. Його спочатку передали у підпорядкування заступнику Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше доби — після скандалу Венедиктова передала ці повноваження самій собі.


Низка правозахисних та громадських організацій свого часу зверталася до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедиктовій повернути Мамедову «департамент війни». Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурор забрала у Мамедова.


Діяльність департаменту під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямком роботи Офісу генпрокурора, який справді показував ефективні результати. А зміни без жодного пояснення можуть свідчити про приховану політику припинення роботи.


«Аргумент»

Источник: Криминал РУ